Bukiety w pudełkach - poradnik. Bukieciarnia Szafir.

Poradnik


Jak dbać o kwiaty w pudełkach

https://www.bukieciarniaszafir.pl/Images/Gallery/Bouquet-small-9/BialaRozaRozowaRozaGozdikEustoma@BukieciarniaSzafir - small.jpg

Przedłuż życie swoim kwiatom – poradnik dla miłośników piękna

Efektowne, oryginalne, eleganckie – takie są bukiety w pudełkach, które dla Was komponujemy. Wiemy, że macie wątpliwości jak o nie dbać, aby przedłużyć ich piękny i świeży wygląd. W związku z licznymi pytaniami, przygotowaliśmy krótki poradnik.

Kwiaty, które otrzymujecie od nas w ozdobnym pudełku umieszczone są w gąbce florystycznej, którą uprzednio nasączamy wodą. Dzięki temu macie pewność, że przez co najmniej kilkanaście dni Wasz bukiet będzie wyglądał idealnie. Jeśli nie jesteście pewni, czy kwiaty wymagają podlania – dotknijcie palcem gąbkę florystyczną. Jeśli będzie mokra lub wilgotna, nie dolewajcie wody. Przy jej nadmiarze kwiaty zaczną gnić. Jeśli poczujecie, że gąbka jest sucha, możecie śmiało nasączyć ją niewielką ilością wody (około 20 ml). W miesiącach chłodniejszych wystarczy to zrobić raz na tydzień, latem sprawdźcie nawilżenie gąbki dwa razy w ciągu tygodnia. Ważna jest również technika podlewania kwiatów. Pamiętajcie, że z ciętymi kwiatami trzeba obchodzić się delikatnie. Rozchylcie kwiaty tak, aby woda nie poleciała bezpośrednio na płatki. Istotne jest również, aby celować w środek bukietu. Dzięki temu gąbka nasączy się równomiernie.

Polewanie to jednak nie wszystko. Życie bukietom możecie również przedłużyć, jeśli na noc będziecie je przestawiać w chłodniejsze miejsce. Pamiętajcie, że Wasze kwiaty nie lubią, gdy jest im zbyt ciepło. Unikajcie zatem stawiania ich przy grzejnikach lub w miejscach mocno nasłonecznionych. Zwróćcie uwagę, czy w Waszym bukiecie pojawiają się zwiędnięte lub mocno odstające płatki. Koniecznie je oderwijcie. Dzięki temu pozostałe dłużej zachowają świeżość.

Jak widzicie, cięte kwiaty to delikatna materia, o którą należy odpowiednio zadbać. Zapewniamy jednak, że warto. Dzięki temu będziecie długo cieszyć się widokiem swoich bukietów. Jeśli nasz mini poradnik Was zainteresował, zachęcamy gorąco do zapoznania się z ofertą Bukieciarni Szafir. Specjalnie dla Was skomponujemy idealny bukiet w pudełku.


Nasze propozycje bukietów


Bukieciarnia Szafir Facebook