Bukiety w pudełkach - poradnik. Bukieciarnia Szafir.

Poradnik


Symbolika Kwiatów

https://www.bukieciarniaszafir.pl/Images/Gallery/Post_Image/POST_IMAGE_07.jpg

Skomponuj idealny bukiet – słów kilka o symbolice kwiatów

Kobiety uwielbiają otrzymywać kwiaty. To prawda znana od wieków. Niegdyś panowie przesyłali kosze kwiatów, chcąc wyrazić nie tylko miłość, ale również szacunek czy podziękowanie. Bukiety były dobierane idealnie do intencji, które chciał wyrazić obdarowujący. Symbolika kwiatów często wykorzystywana jest w literaturze i filmie. Powraca również do łask w codziennym życiu. Specjalnie dla Was stworzyliśmy przewodnik po znaczeniu gatunków, które wykorzystujemy w swoich kompozycjach.


Róża

To kwiat, który może mieć skrajnie różną symbolikę. Wszystko zależy od koloru, który wybierzecie. Bukieciarnia Szafir - różeChcąc wyrazić miłość ukochanej, podarujecie jej czerwone kwiaty. To idealny bukiet na zaręczyny czy rocznicę ślubu, gdy chcecie bez słów wyrazić płomienność uczucia. Róże na ślubie? Owszem, ale będąc w roli gościa, podarujcie biały bukiet. Symbolizuje on niewinność, tak jak suknia i welon panny młodej. Róże w tym kolorze możecie wręczyć również w ramach podziękowania. Idąc na urodziny lub imieniny, możecie obdarować panią domu różami w odcieniu różu, który symbolizuje przyjaźń. Jeśli natomiast chcecie zasygnalizować swoją zazdrość, podarujcie żółty bukiet. Słowa będą już zbędne.


Tulipan

Bukieciarnia Szafir - tulipany© Symbol wiosny. Królują w naszych domach po miesiącach chłodu, gdy cała przyroda budzi się do życia. Bardzo często do wazonu wybieramy żółte tulipany, ale odradzamy dawać je w prezencie. Ten kolor, podobnie jak w przypadku róż, może zostać odebrany jako symbol zazdrości. Na szczęście tulipany mają bogatą gamę kolorystyczną i nadają się na wiele okazji. Warto na nie postawić szczególnie, gdy idziemy w odwiedziny. Okażecie tym samym radość ze spotkania, wnosząc ze sobą powiew świeżości.


Goździk

Bukieciarnia Szafir - goździki Jeszcze nie tak dawno goździki i rajstopy były symbolem Dnia Kobiet. Dziś wracają na szczyt popularności. Nie dziwimy się. To piękne kwiaty, które, przy odpowiedniej pielęgnacji, długo będą ozdobą bukietu. Białe idealne pasują do ślubnego bukietu, bowiem symbolizują miłość. To również idealny wybór, gdy nie przepadacie za klasycznymi czerwonymi różami, a chcecie wyrazić głębokie uczucie wobec ukochanej. Co ciekawe, czerwone goździki mają podobne znaczenie jak białe róże. Wyrazicie nimi szacunek i podziękowanie.


Frezja

Bukieciarnia Szafir - frezje Subtelne i delikatne frezje to idealna propozycja dla kobiet o naturze marzycielki. To kwiaty, które wyrażają miłość w różnych odsłonach. Starając się o względy ukochanej, wybierzcie różowe. Symbolizują flirt oraz marzenie o czymś więcej. Na zaręczyny wybierzcie białe. Są znakiem, że chcecie być tylko z osobą, która je dostanie. Nic dziwnego, że są częstym dodatkiem ślubnych bukietów. Z kolei rocznica ślubu to doskonała okazja, aby obdarować kobietę czerwonymi frezjami. Okażecie partnerce radość ze wspólnego życia.


Eustoma

Bukieciarnia Szafir - eustoma Z pozoru delikatne, eustomy są bardzo wytrzymałymi kwiatami. Symbolizują niewinność, dlatego możecie wykorzystać je przy wielu okazjach. Bukiet eustom będzie doskonałym prezentem urodzinowym lub imieninowym. To kwiaty, które nie postawią Was w niezręcznej sytuacji. Nie mają bowiem ukrytego podtekstu i wyrażają czystą sympatię do kobiety, której chcecie zrobić przyjemność ładnym bukietem.


Hortensja

Bukieciarnia Szafir - hortensja To kwiat o szczególnym znaczeniu. Purpura od wieków jest barwą władców. Symbolizuje sukces, ale także dumę i godność. Podarujcie bukiet z hortensji osobie, którą chcecie docenić lub uczcić jej osiągnięcie. Wyrazicie tym samym swój podziw. Ukończenie studiów, awans w pracy lub ważny krok w rozwoju osobistym? Hortensje pomogą Wam podkreślić, jak bardzo cenicie obdarowaną osobę.


Jak widzicie, kwiatami możecie wyrazić cała gamę uczuć. Dobrze skomponowany bukiet może zastąpić tysiąc słów, wyrazić wszystkie Wasze intencje. W Bukieciarni Szafir zadbamy, aby Wasze kwiaty idealnie pasowały do okazji. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły i sugestie w doborze kwiatów, ale także służymy profesjonalną radą.


Nasze propozycje bukietów


Bukieciarnia Szafir Facebook