Bukiety w pudełkach - poradnik. Bukieciarnia Szafir.

Poradnik


Na co zwrócić uwagę wybierając kwiaty

https://www.bukieciarniaszafir.pl/Images/Gallery/Post_Image/POST_IMAGE_12.JPG

Na co zwrócić uwagę kupując cięte kwiaty?

Kupując kwiaty zazwyczaj kierujecie się jedynie wyglądem lub powierzacie wybór floryście, prawda? My zapoznamy Was z kilkoma zasadami, które warto stosować wybierając kwiaty do bukietu w kwiaciarni stacjonarnej. Podpowiemy również na co zwrócić uwagę, gdy zdecydowaliście się na skorzystanie z usług kwiaciarni internetowej.

Zanim zdecydujecie się na wizytę w kwiaciarni lub zamówienie bukietu przez Internet, warto zapoznać się z symboliką poszczególnych gatunków kwiatów. Warto świadomie dobrać kwiaty, szczególnie jeśli zamawiany bukiet, będzie wręczany jako prezent. O symbolice kwiatów możecie przeczytać w naszym artykule: Symbolika kwiatów .

Jeśli zdecydowaliście się na mniejszy bukiet, składający się jedynie z kilku-kilkunastu kwiatów, zwróćcie uwagę, aby składał się z ich nieparzystej ilości. Jest to podyktowane względami kompozycyjnymi. Taki bukiet będzie się zdecydowanie lepiej prezentował wizualnie. Nie ma to jednak aż takiego znaczenia, gdy chcecie zamówić duży bukiet, w którym ciężko jest na pierwszy rzut oka policzyć ilość kwiatów. Parzysta ilość nie zaburzy wtedy kompozycji.

Kupując kwiaty do wazonu, pamiętajcie, że łączenie niektórych gatunków kwiatów nie jest wskazane. Dotyczy to głównie gatunków, które w wodzie wydzielają śluz, takich jak żonkile, narcyzy i hiacynty. Oczywiście nie jest to wykluczone, ale musicie wiedzieć, że taki łączony bukiet może szybciej stracić świeżość.

Fanom gatunków, które rozwijają się ze ścisłych pąków i chcą kupić je w konkretnym kolorze, nie polecamy wybierać tych, które mają małe i zielone pąki. Istnieje duże ryzyko, że nie zdołają się rozwinąć. Owszem, kwiaty powinny być jeszcze w pąkach, ale wybierzmy takie, które mają już delikatne zabarwienie. Te nie powinny nas zaskoczyć, gdy już rozwiną się w wazonie.

Zakupy w kwiaciarni internetowej

Bukieciarnia Szafir - tulipany©

Bukieciarnia Szafir jest oczywiście kwiaciarnią internetową, dlatego chcemy Wam podpowiedzieć jak zamawiać online, aby być w 100% zadowolonym z dostarczonego bukietu.

Jak wiecie, my komponujemy bukiety w pudełkach. W nich kwiaty umieszczone są w gąbce florystycznej, którą uprzednio nasączamy wodą. Z tego powodu możemy pozwolić sobie na nieco większą swobodę w łączeniu gatunków kwiatów. W przypadku bukietów pudełkowych nie musicie obawiać się o szybsze starzenie się kwiatów, jak ma to miejsce w przypadku kwiatów umieszczanych w wazonie. Na naszej stronie internetowej przedstawiamy Wam zdjęcia bukietów różnej wielkości, ponieważ od rozmiaru może zależeć w dużej mierze wygląd kompozycji.

Często zdarza się jednak, że na fotografiach prezentowane są jedynie bukiety średniej wielkości. Warto zatem dopytać jak zmieni się kompozycja, gdy zdecydujecie się znacznie pomniejszych lub powiększyć bukiet. Dotyczy to nie tylko ilości konkretnego gatunku kwiatów, ale również wszelkich dodatków.

Zdarza się, że w momencie realizacji Waszego zamówienia, zabraknie wystarczającej ilości świeżych kwiatów, które wybraliście. Dotyczy to głównie tzw. zamówień ekspresowych. Warto zatem wcześniej ustalić z florystą ewentualną opcję awaryjną.


Nasze propozycje bukietów


Bukieciarnia Szafir Facebook